TOP 5 akumulatorów samochodowych

Akumulator jest z pewnością niezbędnym wyposażeniem każdego auta. Nie zawsze kierowcy zwracają na niego szczególną uwagę, a przynajmniej aż do momentu jego rozładowania. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę na jego odpowiedni wybór, ponieważ właściwa decyzja może oszczędzić wiele problemów w przyszłości. Wytrzymały sprzęt nie rozładuje się szczególnie szybko, a to przecież kluczowa kwestia. Słaby akumulator sprawi, że auto będzie wyłączone z użytku bardzo często.

Jaki akumulator do samochodu będzie najlepszy? W jego wyborze kluczowe jest zwrócenie uwagi na parametry techniczne danego modelu, ponieważ to one decydują o jego funkcjonalności, która z kolei przekłada się na poprawne działanie auta. Złej jakości wyposażenie, niedopasowane do Twoich potrzeb, wywoła jedynie niepotrzebną frustrację na drodze. Jeśli posiadasz własne auto, z pewnością zastanawiasz się, jaki akumulator wybrać, aby spełnił on Twoje oczekiwania i służył możliwie jak najdłużej. W podjęciu decyzji może pomóc poniższy ranking akumulatorów, czyli zestawienie najbardziej interesujących propozycji dostępnych obecnie na rynku.

Akumulatory samochodowe - ranking

5. Akumulator samochodowy Varta Silver Dynamic E38 (74Ah 750 A) (P+)

Ta propozycja producenta Varta powinna znaleźć się w kręgu Twoich zainteresowań, jeśli zastanawiasz się, jaki akumulator do samochodu będzie odpowiedni. Sprzęt tej firmy jest zdecydowanie jednym z najbardziej ekonomicznych dostępnych na rynku, który jednak nie odstępuje jakością swoim droższym konkurentom. Producent zastosował tutaj pojemność 74 Ah i standardową biegunowość P+. Mimo niskiej ceny akumulator zapewnia rozruch w każdych warunkach, dzięki czemu jest w pełni funkcjonalny. Standardowe mocowanie górne umożliwia jego łatwy montaż. Pozycja otwierająca ten ranking akumulatorów jest ukłonem w stronę tych kierowców, którzy od tego rodzaju sprzętu oczekują przede wszystkim poprawnego działania. Wykorzystane w jego produkcji wysokiej jakości materiały zapewnią niezawodność przez długi czas.

4. Akumulator samochodowy Bosch Silver S4 005 - 60Ah 540A P+

Jeśli zastanawiasz się, jaki akumulator wybrać, z pewnością warto pochylić się nad propozycją marki Bosch. Ta ceniona od lat firma zaznacza swoją silną pozycję na rynku, nieustannie wprowadzając nowe rozwiązania oraz usprawniając działające już modele. Akumulator Bosch Silver jest stworzony w myśl filozofii marki, zakładającej wyjątkową dbałość o szczegóły. Zastosowano w nim moc rozruchu większą od konkurentów nawet o kilkanaście procent, skuteczną niezależnie od występowania niesprzyjających warunków atmosferycznych. Kolejną zaletą czwartej propozycji w rankingu akumulatorów jest jego uniwersalność – sprawdzi się on zarówno w samochodach o bogatym wyposażeniu, jak i bardziej ekonomicznych pojazdach. Niezależnie od posiadanego przez Ciebie modelu, akumulator Bosch zapewni niezawodne działanie na przestrzeni długiego użytkowania. Dzięki szczelnie zamkniętej obudowie, substancje nie wydostają się na zewnątrz i tym samym szkodliwe oddziaływanie na środowisko jest praktycznie niemożliwe.

3. Akumulator samochodowy Centra Futura Carbon Boost Ca530 53Ah/540 A

Flagowy model akumulatora Centra Futura powinien zainteresować przede wszystkim tych kierowców, którym szczególnie zależy na czasie. Zastosowano tu rozwiązania mające znacząco usprawnić cały proces ładowania, skracając go nawet 1,5-krotnie. Dzięki takiemu ułatwienia korzystanie ze sprzętu jest jeszcze prostsze, a Ty możesz zaoszczędzić dużą ilość czasu. Jeśli zastanawiasz się, jaki akumulator do samochodu będzie najlepszy, rozważ propozycję Centra Futura. Świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku aut o większej pojemności silnika – parametry techniczne doskonale współgrają nawet z podwyższonymi możliwościami pojazdu. Tego rodzaju akumulator bez zarzutu radzi sobie nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, gwarantując niezawodność niezależnie od okoliczności.

Miłośników nowinek technicznych powinno również zainteresować zastosowanie technologii 3DX, która znacząco wydłuża żywotność akumulatora. Posiada również pozytywny wpływ na wytwarzaną ilość energii, zachowując przy tym odporność na wytwarzane przez pojazd wibracje.

2. Akumulator samochodowy Banner POWER BULL P7412 12V 74 Ah / 680 A

Propozycja marki Banner z serii POWER BULL zyskała już tak wiele pozytywnych opinii zadowolonych kierowców, że musiała znaleźć swoje miejsce w rankingu akumulatorów. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkową popularność? Użytkownicy doceniają przede wszystkim wyjątkowo dużą wartość prądu rozruchowego, która umożliwia uruchamianie samochodu nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Pojazdom, w których zastosowanie znalazły akumulatory Banner niestraszne są nawet najcięższe mrozy – duża moc rozruchowa tego modelu poradzi sobie w każdych warunkach. Świetnie sprawdza się przy każdej pojemności silnika, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalną propozycją. Dobre parametry techniczne sprawiają, że powinieneś rozważyć produkt tego producenta, jeśli zastanawiasz się jaki akumulator wybrać.

1. Akumulator samochodowy Varta Blue Dynamic E11 (74Ah 680A) (P+)

Nie da się ukryć, że mało jest tak docenionych pretendentów do pierwszego miejsca w rankingu akumulatorów. Varta od lat przoduje wśród producentów tego typu akcesoriów dostępnych obecnie na rynku. Popularność tej firmy bierze się przede wszystkim z niezawodności oferowanych produktów.

Ten model akumulatora sprawdzi się w przypadku pojazdów wszelkiego typu, dzięki czemu każdy kierowca może skorzystać z jego świetnych parametrów. Producent zastosował podwyższoną moc zimnego rozruchu, czym Varta wyróżnia się na tle innych propozycji dostępnych na rynku. Użytkownicy jej produktów szczególnie doceniają technologię PowerFrame, która znalazła swoje miejsce również w tym modelu, zapewniając wyjątkową wydajność.

TOP 5 kompresorów samochodowych

Kompresor to urządzenie cieszące się dużą popularnością w profesjonalnych warsztatach samochodowych i wulkanicznych oraz zakładach przydomowych. Mniejsze urządzenia sprawdzają się również w podróży, gdy konieczne

Czytaj więcej