TOP 5 wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe to wbrew pozorom bardzo ważny element tego typu pojazdów. Od ich sprawności zależy bowiem to, czy będziemy mogli poruszać się autem w deszczu, czy też nie. Jazda samochodem z niesprawnymi wycieraczkami podczas kiepskiej pogody to bardzo duże ryzyko, ponieważ widoczność zostaje ekstremalnie ograniczona. Właśnie dlatego należy zadbać o odpowiedni stan tego segmentu.

Wycieraczki, tak jak wiele innych części samochodu, podczas zwyczajnej eksploatacji ulegają zużyciu. Im bardziej ono postępuje, tym gorzej zbierają wodę z szyby, a co za tym idzie – nie spełniają swojej podstawowej funkcji. Na całe szczęście zdecydowana większość samochodów jest zbudowana w taki sposób, że wymiana tego elementu może odbyć się samodzielnie, bez większego kłopotu.

Rynek części samochodowych jest wręcz olbrzymi, nawet wtedy, kiedy ograniczymy się tylko do jednego elementu, jakim są właśnie wycieraczki. Zarówno dla początkujących kierowców, jak i dla pasjonatów motoryzacji, wybór odpowiednich pasków lub tzw. piór może stanowić pewien problem. Wynika to z faktu, że obecnie można znaleźć wielu producentów, którzy stosują odmienne rozwiązania w zależności od modelu auta czy samej marki. Zdarza się nawet, że w modelach tej samej serii, ale z innych generacji czy roczników, pióra wycieraczek mogą być inne. Aby jednak nie było zawsze pod górkę, postanowiliśmy zrobić mały prezent kierowcom i przygotować dla nich wyjątkowe zestawienie, w którym znajdują się najlepsze wycieraczki samochodowe. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Ranking wycieraczek samochodowych

Wydawać by się mogło, że dobór tak niewielkiego elementu, jakim jest pióro wycieraczki, będzie banalnie prosty. Ku zaskoczeniu wielu kierowców – wcale tak nie jest, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy, na rynku jest mnóstwo producentów zarówno części, jak i samochodów, a jeszcze więcej jest modeli aut konkretnych marek. W naszym rankingu znajdziecie wyłącznie wysokiej jakości wycieraczki od dobrych firm, które zdecydowanie można polecić.

5. VALEO 575780 Pióro wycieraczki

Nasze zestawienie otwiera jednocześnie najtańsze rozwiązanie na całej liście. Pióro wycieraczki VALEO o oznaczeniu VFB35, wyposażone zostało w specjalną mieszankę obrabianego kauczuku, dzięki czemu proces zbierania wody został maksymalnie zoptymalizowany. Zdecydowanym plusem tego produktu jest jednak to, że w zestawie producent zawarł wymienne konektory, dzięki czemu ten jeden model pasuje do ponad 90 procent europejskich aut.

4. Bosch Wycieraczka AeroTwin NOE 650+400 mm AR 653 S Zestaw 2 szt (3 397 118 911)

Czwarte miejsce w naszym rankingu zajmuje produkt legendarnej już marki BOSCH –  AeroTwin NOE 650+400 mm AR 653 S (3 397 118 911), która w zestawie ma dwie sztuki. Ta wyjątkowa wycieraczka posiada innowacyjną technikę oczyszczania szyb, która sprawdzi się u każdego użytkownika. Producent opracował swój własny system mocowania o nazwie Quick Clip, który umożliwia bardzo szybki i sprawny, a także łatwy montaż artykułu tej firmy na standardowym ramieniu w niemal dowolnym aucie.

3. Pióra wycieraczek BOSCH AeroTwin 750mm/650mm 3 397 007 120 A120S

Otwierające podium pióra wycieraczek BOSCH AeroTwin 750mm/650mm 3 397 007 120 A120S charakteryzują się doskonałym przyleganiem do szyby, co jest zasługą tego, że producent zaprojektował je bez stosowania klasycznych przegubów. Dzięki temu udało się uzyskać doskonałą sztywność, która przekłada się na świetne działanie tego elementu. Tego typu rozwiązanie jest też świetnie dopasowane do wielu modeli samochodów osobowych. Zarówno długość piór, jak i adapter do mocowania zawsze są zgodne ze specyfikacją producenta, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Prezentowane tutaj wycieraczki są jednymi z najpopularniejszych propozycji od firmy Bosch i są polecane przez wielu użytkowników.

2. Pióro wycieraczki BOSCH AeroTwin 3 397 007 187 A187S

Srebrny medal wędruje do kolejnego modelu marki BOSCH – AeroTwin 3 397 007 187 A187S, który już kolejny raz pojawia się na naszej liście. W celu zwiększenia skuteczności, dokładnie tak, jak we wcześniej opisanym przykładzie, producent postanowił wybrać własne rozwiązanie i zrezygnował ze stosowania przegubów. Pióro zostało natomiast wykonane z dwóch rodzajów gumy i wzmocnione wewnętrzną szyną stabilizującą. Dzięki wyjątkowej konstrukcji te wycieraczki charakteryzują się wysoką sztywnością i świetnie przylegają do szyby, dzięki czemu znacznie dokładniej ją oczyszczają.

1. Bosch Wycieraczka AeroTwin NOE 600+350 mm AR 605 S Zestaw 2 szt (3 397 007 504)

Pierwsze miejsce w tym zestawieniu również przypadło produktowi marki Bosch, a jest nim AeroTwin NOE 600+350 mm AR 605 S (3 397 007 504). Jest to zestaw dwóch wycieraczek z tej samej serii, co dwie pozostałe na naszym podium, który charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją. Producent dba o to, aby budową były one jak najbardziej zbliżone do wycieraczek fabrycznych, dzięki czemu klient nie będzie miał najmniejszego kłopotu z ich zamontowaniem. Jest to wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie, na który zdecydowanie warto się zdecydować.

Jak wiadomo, rynek motoryzacyjny jest bardzo bogaty i wcale nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie produkty, nawet jeżeli doskonale znamy swój model samochodu i już wcześniej wymienialiśmy dany element. Przed zakupem warto się upewnić, że część, którą chcemy nabyć, na pewno będzie pasować do naszego pojazdu.

TOP 5 kompresorów samochodowych

Kompresor to urządzenie cieszące się dużą popularnością w profesjonalnych warsztatach samochodowych i wulkanicznych oraz zakładach przydomowych. Mniejsze urządzenia sprawdzają się również w podróży, gdy konieczne

Czytaj więcej