TOP 5 pochłaniaczy wilgoci do auta

Zimniejszy okres roku sprzyja powstawaniu wilgoci w samochodzie. Może się ona objawiać nieprzyjemnym zapachem, rozwojem grzyba w klimatyzacji, a także nadmiernie parującymi szybami. To negatywne zjawiska, które mogą nie tylko zmniejszać komfort przebywania w pojeździe, ale też stworzyć potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia lub doprowadzić do uszkodzeń poszczególnych systemów. W dalszej części tekstu znajdziesz ranking pochłaniaczy do auta.

Są to produkty stosunkowo proste w swojej istocie. Mają najczęściej formę niewielkich poduszek, które zostały wypełnione specjalnym granulatem o właściwościach higroskopijnych. Wyróżnić należy jednorazowy oraz wielorazowy pochłaniacz do samochodu. Jaki wybrać, żeby najlepiej spełniał swoje funkcje? Modele jednorazowe są oczywiście mniej ekologiczne, jednak bardzo wydajne. Wielorazowe także są ekonomiczne, jednak po kilkukrotnym użyciu ich właściwości się pogarszają. Pamiętaj, że nadmiar wilgoci może doprowadzić do awarii elektroniki i instalacji elektrycznej auta. Zależnie od egzemplarza oraz wilgotności w aucie, pochłaniacz może spełniać swoje zadanie od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Ranking pochłaniaczy do samochodu

5. K&M Pochłaniacz wilgoci do samochodu AK102

To podstawowy pochłaniacz higroskopijny do samochodu, który został stworzony z myślą o osobach ceniących sobie wygodę. Jest to bowiem produkt jednorazowy, który może działać nawet do 3 miesięcy. To oczywiście maksymalna długość zdatności do użycia, ponieważ wiele zależy od gabarytu pojazdu oraz poziomu wilgotności powietrza. Akcesorium nie jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt oraz nie wydziela zapachów. Nie tylko pochłania wilgoć, ale jednocześnie niweluje zapach stęchlizny. Pochłaniacz po zużyciu powinien zostać wyrzucony. Mimo braku możliwości regeneracji produktu, jego cena jest bardzo atrakcyjna, dlatego warto od razu kupić kilka sztuk.

4. Pingi Samochodowy pochłaniacz wilgoci

W przeciwieństwie do modelu poprzedniego, ten pochłaniacz wilgoci do auta jest produktem wielorazowym w kształcie poduszki. Żeby przywrócić pierwotne właściwości osuszacza, wystarczy umieścić go w mikrofali na około 5-6 minut, przy ustawieniu mocy na 600 W. Jeśli nie masz kuchenki mikrofalowej, pochłaniacz może zostać umieszczony na włączonym grzejniku lub wystawiony na działanie promieni słonecznych. Średni rozmiar sprawia, że akcesorium dobrze sprawdzi się w większych pojazdach, na przykład ciężarowych czy w przyczepach campingowych, chociaż nadal jest dobrym rozwiązaniem do samochodu osobowego. Można go położyć na półce, w bagażniku, kieszeni w drzwiach itp. Zawarty w środku granulat zapobiega powstawaniu wilgoci, pleśni, zapachowi stęchlizny. Na froncie poduszki znajduje się wskaźnik wilgoci, który poinformuje kierowcę o konieczności osuszenia.

3. Wenko Pochłaniacz wilgoci do samochodu XXL 1KG

To kolejny pochłaniacz o dużej pojemności, który przypomina poduszkę. Jego wymiary to  26 x 15 x 15 cm, a waga wynosi 1 kg. Produkt nie tylko pochłania wilgoć, ale też skutecznie przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Ze względu na ilość granulek, akcesorium może być wykorzystywane w samochodach osobowych, ciężarowych, kamperach, a nawet w domu. Skutecznie zmniejsza parowanie szyb i może być umiejscowiony w dowolnym miejscu pojazdu. Wyposażono go w rzep, który zapobiega przesuwaniu się, natomiast drugi można przymocować do jakiejkolwiek powierzchni w aucie. Regeneracja odbywa się poprzez osuszenie w słonecznym miejscu.

2. Sakosta Osuszacz Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu (772250)

Na drugim miejscu naszego rankingu pochłaniaczy wilgoci do samochodu znajduje się ten model. Jest dwa razy lżejszy od swojego poprzednika, jednak zaskakuje wydajnością oraz komfortem obsługi. Miękki materiał zapobiega powstawaniu zarysowań w aucie. Niewielkie wymiary umożliwiają położenie „poduszki” w dowolnym miejscu na kokpicie. Podobnie jak wcześniej, produkt zapobiega parowaniu szyb i rozwojowi grzybów w klimatyzacji. Zaimplementowano w nim innowacyjną technologię, dzięki której użytkowanie jest niesamowicie proste i intuicyjne. Mianowicie, na środku pochłaniacza znajduje się niebieski kwadrat. Kiedy zmieni swój kolor na różowy, należy wtedy dokonać regeneracji. Najlepiej sprawdzi się kuchenka mikrofalowa ustawiona na 600 W oraz 6 min.

1. Pochłaniacze wilgoci do samochodu WENKO Drops, 2 szt

Ranking pochłaniaczy do samochodu zwieńcza produkt marki WENKO. Od razu przykuwa uwagę ciekawym wzornictwem, jednak przede wszystkim wyróżnia się pod względem wydajności. Akcesorium służy do usuwania wilgoci dzięki wydajnemu granulatowi. Zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, chroni instalację elektryczną i elektronikę auta, ogranicza parowanie szyb, a przy tym ma niewielkie wymiary. To nie jeden, a dwa pochłaniacze w jednym zestawie. Z tego powodu komplet może się przydać w przypadku posiadania dwóch pojazdów lub jednego o sporej wilgotności powietrza. Na poduszce nadrukowane zostały kropelki, które wskazują poziom zebranej wody. Kiedy będzie jej zbyt dużo, niebieski kolor zmieni się na różowy. Wtedy wystarczy osuszyć pochłaniacze, na przykład wystawiając je na słońce, kładąc na grzejniku lub umieszczając w kuchence mikrofalowej (6 min / 600 W). Nie kładzie się ich bezpośrednio na talerzu obrotowym, ponieważ produkty mogą stać się bardzo gorące. W tym celu warto użyć innego naczynia.