TOP 5 interfejsów diagnostycznych

Czasem zdarza się, że nasz samochód nie zachowuje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Chcielibyśmy poznać przyczynę problemu, zanim udamy się do mechanika, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, czy dana naprawa jest opłacalna, czy nie. Czasem też nie chcemy korzystać z usług mechanika, ponieważ mamy możliwości i umiejętności, które pozwalają na dokonanie różnych napraw samodzielnie, przez co można zaoszczędzić czas. Poza tym będziemy także mogli być dumni ze swojej pracy.

Kiedy samochód zaczyna wydawać nam komunikaty, a po otwarciu maski czy spojrzeniu pod spód pojazdu nie widać żadnych problemów, trzeba znaleźć sposób, aby dowiedzieć się, co jest nie tak. Wtedy z pomocą przychodzą niewielkie urządzenia, jakimi są interfejsy diagnostyczne.

W produkowanych współcześnie samochodach instaluje się tzw. komputer pokładowy, który zbiera dane dotyczące aktualnego stanu pojazdu i informuje nas, jeżeli coś zaczyna szwankować. W większości aut zainstalowany jest specjalny system OBD2, dzięki któremu zyskujemy możliwość odczytania błędów i przeprowadzenia diagnostyki pojazdu. Nie jest to urządzenie profesjonalne, ponieważ najczęściej używane jest przez amatorów oraz w małych warsztatach, gdzie ze względu na słabsze wyposażenie, nie ma profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do badań diagnostycznych pojazdów konkretnych marek.

 

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych testerów diagnostycznych, które współpracują z wieloma modelami aut z całego świata. Skąd zatem wiedzieć, jakie interfejsy diagnostyczne są najlepsze i który z nich wybrać dla siebie? Odpowiedź nie tylko nie jest prosta, ale dla każdego będzie też inna, bowiem różne warianty posiadają oprogramowanie dla różnych marek pojazdów, dlatego też podczas zakupu trzeba szczególnie uważać.

 

Aby ułatwić kierowcom dobranie odpowiedniego interfejsu diagnostycznego, postanowiliśmy przygotować specjalną listę, na której umieściliśmy kilka najpopularniejszych i najczęściej kupowanych tego typu urządzeń w naszym kraju. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury!

Ranking interfejsów diagnostycznych

Nasze zestawienie zawiera kilka najczęściej wybieranych przez użytkowników interfejsów diagnostycznych. Prezentowane na niej propozycje są więc sprawdzone i skuteczne, a poza tym cieszą się popularnością wśród kierowców, którzy naprawiają swoje pojazdy samodzielnie i nie tylko.

5. Vgate Icar Icar Pro Bluetooth - Nowość Interfejs Diagnostyczny Systemu Obdii

Nasz ranking otwiera Vgate Icar Icar Pro Bluetooth, wyjątkowy interfejs diagnostyczny, który doskonale nadaje się do sprawdzania stanu aut benzynowych od 2001 r. i z silnikami diesla od 2003 r. Co więcej, działa też z samochodami sprowadzanymi ze Stanów Zjednoczonych i w tym wypadku będzie działał z modelami wyprodukowanymi już w 1996 roku. Prezentowany tutaj model to udoskonalona wersja znanego już wszystkim interfejsu iCar.

4. SDPROG Interfejs OBD2 iCar Bluetooth 4.0 LE iPhone + polski program diagnostyczny

Czwarte miejsce, a więc zaraz przed podium zajmuje SDPROG Interfejs OBD2 iCar Bluetooth 4.0 LE. Jest to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników urządzeń marki Apple, ponieważ jest to tester diagnostyczny, który współpracuje z telefonami iPhone. Ten model zapewnia doskonałą jakość transmisji danych i szybkie działanie, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Poza tym nie jest ograniczony tylko do sprzętów z systemem iOS – sprawdzi się też przy użyciu smartfonów z Androidem i komputerów z systemem Windows.

3. Vgate iCar Skaner diagnostyczny interfejs OBD2 Bluetooth 4.0 dla iPhone (obd2-icarbt4-BO)

Brązowy medal wędruje do kolejnego na naszej liście produktu marki Vgate, a jest nim iCar Skaner diagnostyczny interfejs OBD2 Bluetooth 4.0. Tak jak w przypadku poprzedniej pozycji – to również propozycja przeznaczona do współpracy z urządzeniami z systemem iOS, jednak doskonale poradzi sobie też w przypadku sprzętów z Androidem i komputerów stacjonarnych z Windowsem. Jest to jeden z najczęściej polecanych testerów, nawet przez specjalistów.

2. Vgate iCar Skaner interfejs diagnostyczny USB ELM327 OBD2 + polski program SDPROG (obd2-elmUSBsdprog)

Srebrny medal został przyznany w zasadzie najczęściej spotykanemu interfejsowi, jakim jest iCar Skaner interfejs diagnostyczny USB ELM327 OBD2 od Vgate. To urządzenie przeznaczone do pracy na komputerach osobistych z systemem Windows, do którego producent dołącza odpowiednie oprogramowanie diagnostyczne. Dzięki temu testerowi nie tylko odczytasz błędy silnika, ale także sprawdzisz jego parametry. Jest to doskonały sprzęt dla każdego fana motoryzacji.

1. Vgate iCar Skaner interfejs diagnostyczny OBD2 ELM327 WIFI

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Vgate iCar Skaner interfejs diagnostyczny OBD2 ELM327 WIFI. Nie mogło być jednak inaczej – ten interfejs jest przede wszystkim zaawansowany i nowoczesny, a jednocześnie dość tani. To sprawia, że został bestsellerem wśród testerów odczytujących dane z komputerów pokładowych samochodów. Sprzęt ten jest bardzo kompaktowy, a dodatkowo łączy się zarówno z urządzeniami opartymi o system Windows i MacOS bezprzewodowo, co czyni z niego naprawdę dobre urządzenie warte zainteresowania.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń diagnostycznych dla pasjonatów motoryzacji i kompletnych amatorów. Dzięki nim zyskujemy wiele możliwości, które pozwalają nam m.in przeprowadzić naprawy czy usprawnić pojazd. Interfejs diagnostyczny to więc doskonałe rozwiązanie w ramach prezentu dla fana motoryzacji, który jeszcze nie posiada takiego sprzętu.

TOP 5 kompresorów samochodowych

Kompresor to urządzenie cieszące się dużą popularnością w profesjonalnych warsztatach samochodowych i wulkanicznych oraz zakładach przydomowych. Mniejsze urządzenia sprawdzają się również w podróży, gdy konieczne

Czytaj więcej